Web
Analytics

2008 Yılının Şubat ayında aldığım ilk motosikletim NX4 Falconu, 2010 Şubat Ayında sattım. Falconla 51 bin km beraberdik ve hayatımın en güzel anılarını yaşadım onunla. Yurtdışı planları nedeniyle de satmak zorunda kaldım.

Yurtdışı için uğraşırken (Amerika ve Avrupa) işler ters gitti ve artık dayananamayıp motosiklet almaya karar verdim. Alabilceğim motosiklet bütçeme göre Kawasaki KLE500 görünüyordu. Bir aksilik ile Samsun’daki arkadaşımın sattığı motoru da kaçırınca biraz hırslanıp bütçemi zorlamaya başladım.

Neden F50GS aldığımı ise bu topikte görebilirsiniz.

Kredi çıkması, işlerin açılmasıyla F650GS aramaya başladım. Hileli motor çok görünce daha çok dikkat etmem gerektiğini ve yeni okul dönemi başladığından da acele etmem gerektiğini bilerek en sonunda Gebze’den sesi yazdıkları samimi gelen ve tanıdıktan sonra da çok sevdiğim sevgili Burak Abi’den motosikleti aldım 😉 23 Ocak 2012

Daha sonra noterde işlemlerimizi bitirdikten sonra mutlu bir şekililde vedalaştık.

Plakayı Şöförler Odası çıkartıyor. Odada personeller hala eski makineleri kullanıyorlar ve elemanlar kendilerini patron sanıyorlar. Verdikleri plakaları da kimse arabasına takmıyor. Dışarda plaka ticareti başlamış. app plaka. Emniyettte rahatsızmış, hatta ellerindne alınmış fakat oradaki gelirle bazı masraflarını karşılayabiliyorlarmış. Bana plaka hazırlayan şöförler odasının şu ana kadar hiç bir faydasını görmedim, hizmetini de… Eğer varsa hizmetlerini yapıp, halkla ilişkilerde de zayıflarsa ve hizmet yoksa bu kurum ülke zararına faaliyettedir.

2 Responses to BMW F650 GS ile başlarken …
 1. Arkadaşım öncelikle websayfan çok güzel ve faydalı. Bende motosiklet alma planları yapmaktayım ve ilk vitesli motosikletim olacağından dolayı kolay kullanımı açısından F650 GS de karar kıldım. Boyum 1,80 ve daha önceden sadece Aprilia Atlantic 200 maxi scooter tecrübem oldu. Dolayısı ile birazda çekinmiyor değilim ama artık içimdeki tutku dur durak bilmiyor..:) Senin bu konuda tavsiyen nedir ? Öncelikle ucuz bir kross motor alıp tecrübe edinip ondan sonra mı 650 ye geçiş yapayım ,yoksa direk 650 de öğrenebilirmiyim ? Bu arada İstanbul’da yaşıyorum ve hafta içi işe gidiş geliş hafta sonu ise şehir dışı gezileri planlıyorum.

  Teşekkürler.

  • Göktuğ Hocam,
   Teşekkür ederim, inşallah en yakın zamanda siz de gönlünüzdeki motosiklete sahip olursunuz. Boyunuz endurolar için ideal. Kross alıp deneyim yaşamanız sizi arazide görebiliriz diye düşünüyorum. f650gs ile hafif araz yapabilirsiniz.

   Çok yönlü düşünmek gerekirse. F650gs sürüş, konfor ve denge için en ideal makinelerden biri. Siz bu makineye binmeden önce bence İstanbul’dasınız, BMW veya Honda’nın verdiği sürüş eğitimlerine katılın. İleri sürüşten başlayabilirsiniz. Daha sonra eğitim benim için de geçerli olan ömür boyu devam edecek.

   Şimdiden hayırlı olsun 😉


[top]

Leave a Reply