Web
Analytics

2011 yılının yaz aylarında web tasarımı, fotoğraf çekimi ve rehber olarak görevlendirildiğim doğa eğitimine bence her doğa meraklısı katılmalı. TÜBİTAK her sene yüze yakın proje destekliyor. Yaşadığınız şehirde doğa eğitimi  varsa en azından bir de uzmanlar gözüyle etrafınıza bakın.

Amaç
Proje amacımız, doğayı doğada öğreterek, edinilen bilgi ve donanımın gelecek nesillere doğrudan ve doğru bir şekilde aktarılmasını sağlamaktır. Bu amaçla verilecek eğitim sadece “Öğretmek” düzeyinde kalmayacak ayrıca. Nasıl öğretilir?sorusuna cevap verilmeye çalışılacaktır. Dolayısıyla bu eğitimin sonucunda katılımcılara “doğayı tanıtma ve öğretebilme” becerisi kazandırılması hedeflenmektedir.

Bu projeyi tamamlayan katılımcıların Trabzon ve civarında bulunan Milli Park, Tabiat Parkı, Özel Çevre Koruma Alanı, Sulak Alanlar, Jeomorfolojik oluşumlar gibi korunan doğal alanları tanıyarak, bu alanlarda yaşayan flora ve fauna türleri hakkında yerinde verilecek görsel bilgilerle bilgi dağarcığına doğal-ekolojik unsurlar eklenmesi de ayrıca mümkün olacaktır.

Proje kapsamında fotoğraf çekimi ve websitesi yapılmıştır. http://yabanhayatiarastirmalari.org/dogaegitimi/

 

Endurocusu olsun, doğacısı olsun, ormancısı olsun çamurdan olsun