Hakkımda Eski Yazısı

Kısaca Hakkımda

1988 Çarşamba, Samsun’da dünyaya geldim. Samsun Merkez ve Altınkum’da büyüdüm.İlkokul ve ortaöğretimi Samsun Mustafa Kemal İlköğretim Okulu’nda tamamladım. Liseyi ise Samsun Milli Piyango Anadolu Lisesi’nde hazırlık ile beraber 4 senede bitirdim. Bölümler arası geçiş için Orman Mühendisliği yazarak yanlış araştırma sonucunda bu mesleği istemeden  seçtim. Çok yönlü araştırma, geliştirmenin benden aldıklarını geri almak için sürekli çabaladım. Genelde başarılı oldum.
Yaptıklarını saygıyla örtüşüp örtüşmediğini kontrol eden sorgucu bir yanım var. Sonraları ihtiyaçlarım gereği ve bunu değerini bilip bilmeyen insanlar nedeniyle değiştirdim. İnsanlara bir şeyleri anlatmam gerektiğinde insanlar anlamadıkça daha az anlatır oldum ve yaşa ve görü benimsedim. Ön yargıları reddettim ve bilinçaltımı geliştirdim.
Yaptığım işlerde ve çalışmalarda ise önemsediklerim ve bulgularım şu şekilde:

Bisiklet tamiri yaparken:

*İnsanlara kaliteyi bu fiyata diye anlatmaya çalışırken yaşadıklarım ?onlara her şeyi anlatma?
*İnsanlara bu olmaz bunun dışında bozuk.İçini değiştirsek hemen bozulacak.Komple değişmesi lazımın cevabı yine ?sadece içini değiş?i duyduktan sonra  ?onlara her zaman düşünme şansı verme?
*İnsanlar dükkana geldikçe akıllarında (aslında benim gibi bilinçaltlarında) o para harcamak varsa onları üzmeden ?o parayı hak ederek  ve kazan(elde et)?
*İnsanlar karar veremiyorsa onlara karar verdirecek sözler söyle, ?yalan ya da yanlış?

 

 


*Kontrol et, birileri yönetecek, Sen Kontrol Et!
*Potansiyel varsa her türlü kazanırsın.Tekelsen de kazanırsın, reklam yaparsan da kazanırsın.Az da olsa fark olsa bile yine iyi kazanırsın.?Kazanırken insanları üzme, paylaş!?
*Hava parayla mı?Ya da bir hava 1 lira iken 5 lira bırakanlarla para bırakmayanları eş değeri biçme sadece ?insanları öyle kabul et, değiştirmeye çalışma!?
*Güçlü olmaya çalışırken ve senin güçlü olmanı isteyenler de olacaktır.Sen güçlü olunca onlarda seni kontrol etmek isteyecektir.?Onların seni kontrol etmesine izin verme, onlara kontrol hissi ver!?

 

 

 

*Eğer senden daha büyük biri sana gereksiz bir yardım etmek istiyorsa ona: ?Abilik, ablalık hissi ver.Belki senin için yalan ya da yanlış buna izin ver.?
*Kimse görevini tam yapmıyor, kimse her şeyi hak etmiyor, kimse yeterince seni sevmiyor,saymıyor- bunu bil bunun için keşke deme sadece bunları ?tekrarla!?
*Neyi seviyorsan onun bir bedeli vardır.?Her şeyin bir bedeli var.?
Benimsedim, yaşadım, gördüm, uyguladım, saygı duydum ve tekrarlamak için buraya yazdım.
2000 yılından beri ticari anlamda çalışmaktayım. Meraklarım masraflı olduğu için karşılamak için çalışıp ortak giderlerimi giderdim. Öncesinde hurda satıp voltmetre ve ampermetre için kısa vadede hedeflenmiştim.Yani 2000 senesi öncesinde elektroniğe merakım beni ticarete itti. Zaten o günden sonrada her şeyi kayıp zaman olarak görüyorum. Ticaret, gelişmemi yerinde saydırdı.Alüminyum ve bakır iyi para eden hurdalardı.Bakırları genelde bobin sargılarından alüminyumları ise bira şişeleri ve uydu öncesi antenlerden elde ediyordum.En son bakırı bir milyona alüminyumu ise 350 liraya sattığımı hatırlıyorum.
Arkadaşlarla top oynarken her seferinde topa hava vurma gereği hiç ekonomik değildi.Bisikletçimiz  işi gereği bize çalışıyordu. Bakır sargılarından tanıdığım kompresör özelliği gösteren buzdolabı motoru fikri ilk olarak arkadaşımdan çıktıktan sonra bu işe koyulduk ve beş arkadaş ortak kompresörü bizim evin önündeki klübede kurduk ve çalıştırdık.Toplara hava vurduktan sonra dışarıdan gelen ihtiyaçlara da cevap vermeye başladık.Rekor ve türevlerini deneyerek bisikletlere hava vurmaya başladık.Bisikletlerde siboplar: bianchi, bisiklet ve motor sibop olarak üçe ayrılıyordu.Bir de top için başlık ve deniz botları için direk hava hortumları geliştirdik veya satın aldık.Satın almak için eski Rus Pazarı(Şimdiki Yabancılar Pazarı) dediğimiz yere gidiyorduk.Ortaklığımız kısa zamanda bozuldu ve fikirde öncü olan kompresörü götürdü.Kompressör iyi bildiğim kadarıyla başka arkadaşımızın buzdolabınındı.
Daha sonra ben bunu iyice düşünerek ve ailemin fikrini alarak ciddi anlamda hayata geçirmeyi düşündüm.Tabii ki bu kadar ciddi iş yapacağımı, şuan bulunduğum pozisyonda iyi bilgisayar tecrübemi yetkilendirip imkanlar kazandıracağını düşünmüyordum.Şans da değil sadece BİLİNÇALTI(Bana göre bilinçaltı insanlara söyleyemediğim ;ama çok iyi bildiğim bana göre doğru olan her şeyi düşünmem)
Kompressör ve gereken her şeyi topladım ve annemle beraber bisiklet toptancılarının olduğu büyükşehir belediyesinin arkasındaki sokaklarda derdimi anlayan A.K. ve Kayınbiraderi Nihat Abi ile ilk alışverişimiz yaptık.2000 yazı başında 57 milyonluk alışveriş yaptık.Birkaç arka attırıcı, şambriyel , vites, fren tellerini alıverdik.
Boşta duran arka bahçenin kapısını ön bahçeye getirerek üzerine çiviler çakarak bu ürünleri astım.O sene bir heyecanla geçtikten sonra ertesi sene üç ayda 1000TL ciro yaparak çok önemli bir yol aldım.Rakip bisikletçi işi bıraktıktan sonra  2007 yazına kadar toplam 7 sene Altınkum?dan başlayan, Samsun?a kadar uzanan Bisikletçi Volkan furyası başladı ve bitti.Çok sevdiğim kuzenim Nihat Abi’min firmasında iş teklifini yaptıktan sonra resmi olarak maaşlı işe başladım(01.06.2008). Bu görevi 01.05.2012 tarihi ile bıraktım.
Sadece bu kadar değildi. Babam dükkanı kapamadan önce sürekli sanayiye gidip babamın dükkanında çalışırdım. Bir sömestri tatilinde çok sevdiğim oyun CS için Cennet İnternet kafede çalıştım. 2005 yılında aldığım istediğim özellikteki pc’de kendimi geliştirdim ve artık evlere bilgisayarlara bildiğiniz format işlemi için gidiyordum.  Web siteleri tasarladım.  Bilgisayarcılara ara elaman olarak da çalıştım.
Bana şunu yapabilir misin denildiğinde yaparım dedim. Bu bazen kötü oldu. Özellikle büyüdükçe…Her şey potansiyel değil mi? Çok isteyen istediğini başaramıyor mu? Ben de denemeden yapamam demiyorum. O yüzden farklı alanlarda uğraşılarım oluyor.Bunlar başarısızlık olarak algılanabiliniyor.