Web
Analytics

Hakkımda

Kısaca Hakkımda

( Bu yazı 2008 yılında yazılmıştır )

1988 Çarşamba, Samsun’da dünyaya geldim. Samsun Merkez ve Altınkum’da büyüdüm.İlkokul ve ortaöğretimi Samsun Mustafa Kemal İlköğretim Okulu’nda tamamladım. Liseyi ise Samsun Milli Piyango Anadolu Lisesi’nde hazırlık ile beraber 4 senede bitirdim. Bölümler arası geçiş için Orman Mühendisliği yazarak yanlış araştırma sonucunda bu mesleği istemeden  seçtim. Çok yönlü araştırma, geliştirmenin benden aldıklarını geri almak için sürekli çabaladım. Genelde başarılı oldum.
Yaptıklarını saygıyla örtüşüp örtüşmediğini kontrol eden sorgucu bir yanım var. Sonraları ihtiyaçlarım gereği ve bunu değerini bilip bilmeyen insanlar nedeniyle değiştirdim. İnsanlara bir şeyleri anlatmam gerektiğinde insanlar anlamadıkça daha az anlatır oldum ve yaşa ve görü benimsedim. Ön yargıları reddettim ve bilinçaltımı geliştirdim.
Yaptığım işlerde ve çalışmalarda ise önemsediklerim ve bulgularım şu şekilde:

 

 

Bisiklet tamiri yaparken:

*İnsanlara kaliteyi bu fiyata diye anlatmaya çalışırken yaşadıklarım onlara her şeyi anlatma
*İnsanlara bu olmaz bunun dışında bozuk. İçini değiştirsek hemen bozulacak. Komple değişmesi lazımın cevabı yine ?sadece içini değiş?i duyduktan sonra  ?onlara her zaman düşünme şansı verme
*İnsanlar dükkana geldikçe akıllarında (aslında benim gibi bilinçaltlarında) o para harcamak varsa onları üzmeden  O parayı hak ederek  ve kazan (elde et)
*İnsanlar karar veremiyorsa onlara karar verdirecek sözler söyle, yalan ya da yanlış


*Kontrol et, birileri yönetecek, Sen Kontrol Et!
*Potansiyel varsa her türlü kazanırsın.Tekelsen de kazanırsın, reklam yaparsan da kazanırsın.Az da olsa fark olsa bile yine iyi kazanırsın.Kazanırken insanları üzme, paylaş!
*Hava parayla mıYa da bir hava 1 lira iken 5 lira bırakanlarla para bırakmayanları eş değeri biçme sadece insanları öyle kabul et, değiştirmeye çalışma!
*Güçlü olmaya çalışırken ve senin güçlü olmanı isteyenler de olacaktır.Sen güçlü olunca onlarda seni kontrol etmek isteyecektir.Onların seni kontrol etmesine izin verme, onlara kontrol hissi ver.

*Eğer senden daha büyük biri sana gereksiz bir yardım etmek istiyorsa ona: Abilik, ablalık hissi ver. Belki senin için yalan ya da yanlış buna izin ver.
*Kimse görevini tam yapmıyor, kimse her şeyi hak etmiyor, kimse yeterince seni sevmiyor,saymıyor- bunu bil bunun için keşke deme sadece bunları tekrarla
*Neyi seviyorsan onun bir bedeli vardır. Her şeyin bir bedeli var.
Benimsedim, yaşadım, gördüm, uyguladım, saygı duydum ve tekrarlamak için yazdım.