Web
Analytics

Dostlar

Kalbimden bir yer

Fotoğrafa baktığınızda iki dost eli görüyorsunuz. Dikkatli bakınca fotodaki pürüzlüğü farkediyorsunuz. Sanki tozlu ortamda çekilmiş gibi.İşte dost, bana göre sınırlarını koruduğun arkadaşlık. Çok beklentilerin olmamalı. Çok üzerine gidersen hüsrana uğrarsın. Dostluklar mantıklı olmalı. Eğer dostun güçlü olursa sen de güçlü olursun. Karşılıksız hatırlanmalı, karşılıklı alışveriş olmalı. Bu duyguyu daha fazla cümlelerle açıklamak isterdim; ama yazdığım gibi hüsrana uğrarım…

 

Devi, devi, devi
Lise sonda dershaneye giderken üniversite için ve uzun yolculuklar için hayallerini kuruyordum motosikletin. Paylaşım sitelerinden takip ediyordum ne,nasıl diye.Birisi vardı ki sempatikliği karşısında tanışmamak olmazdı bu yolda. Çiftlik Caddesi’ne bırakıyordu XL 200’ünü. Beklesem de göremedim kendisini. Not bıraktım, haberleştik ve tanıştık sonunda,  Aycan Döner’in yanında…
Beni telefonuna kaydederken “volkan devilcerkez” yazmaya çalışmış ;ama sınırlı karakter “volkan devi” olarak kabul etmiş.Bir rumuzumda “devi” artık.
Şinasi Abimden bahsediyorum.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bilge

Üniversiteye başladığım yılda tanıştığım Bilge ve Bozan rumuzlu saygıdeğer abim Galip.
Kendisi ile birçok kez uzunyola gittik, kamp yaptık ve bir sürü anıları. Karşılıklı emekler ödenmez ve bunun adı da dost olsa gerek.

 

 

 

 

 

 

Çoore Moore Fantastico

Rasim ile beraber yaptığımız projeler, web siteler ve değişik organizasyonlar attı dostluk temellerini. Sürüyor ve hayat bize bir taraflara atarken memleket bağlıyor bizi. Aslında bir yerlerde kesişiyor sürekli yollarımız. Bu da bunun isteyince olduğunu, dostluğun sürdüğünü gösteriyor demek ki.

 

 

 

 

 

 

Lise yıllarım
Lise yıllarımdaki dostlukları hiç unutamam.Sürdürmek önemli ya işte elimizde kalanlar bu kadar.
Yine de Serhan, Tuncer, Güvener de unutulmayacaklardan.

Nasıl hissediyorsak öyle yaşarız.

 

[top]